PRAKTYKA
Sprzęt, obuwie, ubiór, suplementacja, dieta, odżywianie na zawodach, regeneracja...
Sprawdź co przetestowaliśmy i jak możemy Ci doradzić.

HIPOKSJA
Trenujemy z generatorem Summit II firmy HYPOXICO. Przetestowaliśmy kilka protokołów treningu w warunkach hipoksji oraz IHT a także kwestie spania w warunkach wysokogórskich, zarówno z użyciem maski lub namiotu.

SPRZĘT/ODZIEŻ
Używamy sprzętu wiodących producentów, bez wsparcia sponsorskiego, co pozwala nam na rzetelną ocenę miedzy innymi takich marek jak: Altra, Garmin, Inov-8, Salomon, Leki, X-Bionic, Ultraspire, Buff, Kalenji, Hydrapak, Nordictrack, Tacx, Polar

DIETA
W teorii i praktyce interesujemy się zasadami diety mającej na celu optymalizację metabolizmu tłuszczów i strategicznego traktowania węglowodanów w diecie, tak w aspekcie wysiłku, jak i regeneracji po treningu lub zawodach.

REGENERACJA
Przywiązujemy ogromną wagę do regeneracji po-treningowej
i analizy reakcji organizmu na wysiłek. Narzędzia i sprzęt, który stosujemy: nogawki NormaTec, masażer Theragun, wałki Blackroll, Metoda autoterapii Jill Miller, Oura Ring, HRV4Training, Ra Optics, solanki zimne kąpiele, sauna.

ODŻYWIANIE
ULTRA to zawody w jedzeniu
i piciu, kluczowa więc jest praktyka i wiedza tym zakresie, szczególnie w aspekcie stosowanych produktów i suplementacji w codziennej diecie. W naszym biegowym plecaku między innymi gościły produkty: ALE, GU, Maurten, Huma, Dextro, Nutrend, Moonvally, Powergym, Nuun, High5, Agisko, MUIR, Vespa, Powerbar, SiS, PowerGym, kofeina, Saltstick, Etixx.

REHABILITACJA
Bieganie to niestety sport kontuzjogenny, szczególnie gdy zapominamy o regeneracji czy właściwej biomechanice biegu. Pomoc właściwychspecjalistów i metod rehabilitacji jest w takich sytuacjach kluczowa. Z chęcią podzielimy się naszymi doświadczeniami w zakresie: PRP, Orthokine, Fali uderzeniowej, Lasera wysokoenergetycznego, Jonoforezy, Metody Indiba, Elektolizy przezskórnej, Iniekcji Kwasem Halurionowy.

ZAWODY
Wybór odpowiednich zawodów, to czasami trudny orzech do zgryzienia. Technikalia, profil trasy, warunki pogodowe, wymagania organizatorów, zasady kwalifikacji, lokalizacja punktów odżywczych itp. Nasze podróże biegowe, kilkuletnie doświadczenie w społeczności ULTRA i przetestowanie wielu tras z pewnością pomoże Ci w wyborze wymarzonych zawodów, dostosowanych do twoich możliwości.

CROSS-TRENING
Nie samym bieganiem żyje człowiek. Trening uzupełniający to istotny element, każdego naszego planu treningowego. Jeżeli ma być on efektywny, musi być dostosowany pod wymagania dyscypliny biegów ULTRA. Mam nadzieję, że nasza praktyczna wiedza w aspekcie treningu siłowego, treningu kolarskiego, tzw. aqua-jogging (biegania w wodzie) czy też mobilizacji lub jogi, pomoże Ci być skuteczniejszym i zdrowszym biegaczem górskim.